.............................................................................................................................................................
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że wznowione zostały dyżury pracownika niemieckiego urzędu pracy, doradcy EURES, Pani Aleksandry Drückler (kontakt w języku polskim).
Z indywidualnych porad w ramach tych dyżurów mogą skorzystać bezrobotni oraz poszukujący pracy.
Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:
Spotkania informacyjne na temat: „Warunki życia i pracy w Niemczech" prowadzone w języku polskim przez doradcę EURES Aleksandrę Drückler odbywają się w Urzędzie Pracy w Forst, Käthe-Kollwitz-Str. 2A, godz. 11:00 w terminach:
-
27.01.2016
-
23.03.2016
-
25.05.2016
jak również w Urzędzie Pracy w Guben, Mittelstr. 17, godz. 11:00 w terminach:
-
23.02.2016
-
26.04.2016
-
28.06.2016
Spotkania w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, ul. Wyspiańskiego 15 w godz. 9:00 - 13:00 w terminach:
-
09.02.2016
-
05.04.2016
-
07.06.2016
Wstęp wolny.
Terminy mogą ulec zmianie.
Zgłoszenia pod adresem: Cottbus.Eures@arbeitsagentur.de
................................................................................................................................................................
EUROPEJSKI URZĄD DOBORU KADR (ESPO)
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO, European Personnel Selection Office, Office Européen de Sélection du Personel) jest instytucją, której podstawowym zadaniem jest przeprowadzanie procesu rekrutacji personelu zatrudnianego w instytucjach Unii Europejskiej. Europejski Urząd Doboru kadr powstał w 2002 roku, zaś podjął działalność z dniem 1 stycznia 2003 roku.
W Urzędzie Doboru Kadr powołuje się jego zarząd. W skład zarządu wchodzi po jednym członku, którego mianuje każda z instytucji unijnych, a także trzech przedstawicieli personelu Urzędu. Pracom zarządu przewodniczy jego przewodniczący. Wybierany jest on przez zarząd spośród swoich członków. Jego kadencja wynosi dwa lata. Natomiast EPSO jest kierowane przez dyrektora. Mianuje go Komisja Europejska. Wymagana jest wówczas pozytywna opinia zarządu (wyrażona zwykłą większością głosów). Jego kadencja wynosi pięć lat, zaś mandat ma charakter odnawialny. Głównym zadaniem dyrektora jest zaś powoływanie pracowników EPSO. Co więcej ponosi on odpowiedzialność za sprawne działanie Urzędu. Obowiązkiem dyrektora jest także zapewnienie zarządowi usług sekretarskich. Wobec zarządu dyrektor ma obowiązek składać okresowe sprawozdania z wykonywania swoich zadań.
Urząd Doboru Kadr organizuje otwarte konkursy, których celem jest zatrudnianie urzędników w instytucjach ora agencjach Unii Europejskiej (m.in. w Parlamencie Europejskim, Radzie Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej, Trybunale Sprawiedliwości, Trybunale Obrachunkowym, Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym, Komitecie Regionów, w biurze Europejskiego Inspektora Ochrony Danych i Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich). Otwarte konkursy organizowane są na wniosek instytucji unijnych. Zadania EPSO obejmują także sporządzanie list rezerwowych. Listy te sporządzane są w celu ułatwienia instytucjom UE naboru pracowników wysoko wykwalifikowanych. Urząd współdziała też z instytucjami Unii, m.in. dokonuje oszacowania potrzeb personalnych w instytucjach oraz przygotowuje program konkursowy. To właśnie Urząd Doboru Kadr opracowuje metody i zasady selekcji, które powinny być zgodne z najlepszą techniką oraz odpowiadać profilom zawodowym. EPSO zarządza też listami rezerwowymi. Europejski Urząd Doboru Kadr ma też obowiązek co roku przekazywać instytucjom unijnym sprawozdania ze swej działalności.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej EPSO
http://europa.eu/epso/index_pl.htm
Aktualne oferty pracy z kraju znajdują się na stronie
w zakładce Oferty pracy